Gazete Aboneliği

Akyazı Haber

Bilal Soykan

56. Akbalık Yağlı Güreşleri Gerçekleştirildi

Akbalık Yağlı Güreşleri Gerçekleştirildi.

56. Akbalık Yağlı Güreşleri Gerçekleştirildi
18 Haziran 2018 - 8:19 'de eklendi.

Akbalık Yağlı Güreşleri Gerçekleştirildi.

Akyazı’da bu yıl 56’ncısı düzenlenen Akbalık Yağlı Güreşlerinde Başpehlivanlığı Salih Erinç kazandı.
İlki 1956 yılında düzenlenen Akbalık Yağlı Güreşleri uzun bri, aradan sonra Akyazı Belediyesi tarafından tekrar başlatılmıştı. Bu yıl 56’ncısı Akyazı Belediyesi ve Güreş Ağası Mehmet Öztürk katkılarıyla, 650 güreşçinin katılımıyla gerçekleşti.
14 kategoride gerçekleştirilen müsabakalarda güreşçiler, kıyasıya mücadele etti.
56. Akbalık Yağlı Güreşlerinde başpehlivanlık için finale kalan Nedim Gürel ve Salih Erinç er meydanında kol bağladı. Güreş sahasında başpehlivanlık için kıyasıya mücadelenin kazanan ismi Salih Erinç oldu.
Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Güreş Ağası Mehmet Öztürk, Akbalık Mahalle Muhtarı Rüstem Bilgi, İlçe Müftüsü İzzet Şener Akbalık güreşlerinin kurucularının mezarlarını ziyaret ederek dua okudu. Ardından kurban kesimi ve dualarla sonrası güreş sahasına girildi.
İstiklal Marşı ve saygı duruşu ardından küçük güreşçiler er meydanına çıkarak kıyasıya mücadele başladı.
Baş Pehlivanlar Ay Yıldızlı tişörtlerle er meydanında Türk bayrağı açarak er meydanında yürüdüler.
Güreşlere Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Vali Yardımcısı Akyazı Kaymakam v. Mehmet Fatih Çiçekli, Sakarya Büyükşehir Belediye başkanı Zeki Toçoğlu, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Güreş Ağası Mehmet Öztürk, 22-23 dönem milletvekili Recep Yıldırım, Milletvekili Zihni Açba, Milletvekili adayı Ali İnci, Mehmet Selçuk, Belediye başkanları, Yardımcıları, Siyasi parti başkanları, ilçe spor müdürü Adem Altun çok sayıda güreş sever katıldı.
Bu Yıl üç kategoride altın kemer verildi. Eski Akbalık güreş ağası İdris Caymaz her kategori birincilerine 500 er TL hediye verdi.

Güreş Ağası Mehmet Öztürk Tarafından güreşe katılanlara yemek ikramı bulunulurken. Güreşlere katkıda bulunanlara plaket ve ödüller taktim edildi.
Güreş ihalesi yapılmayarak bu Yılda Akbalık Güreş ağası Mehmet Öztürk olarak ilan edildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER