Akyazı KYK Öğrencilerinden Örnek Proje

   

20 Kasım 2019 - 9:52

Akyazı Kredi Yurtlar Kurumun’da yavru kedilere ve annelerine sahip çıkıp besleyen yurt personeline öğrenciler ve Akyazı Belediyesi destek verdi.

Yaz döneminde Akyazı KYK’da bir kedi yavrular dünyaya getirdi. Anne kedi ve yavrularına yurt personeli sahip çıkarak besledi.
Okulların  açılmasıyla  yurda gelen öğrenciler de yavru kedileri sahiplendi. Akyazı Belediyesi’nin “Kedi Besleme Evi” projesi ile kedi ve yavruları için tuva yapıldı.
Yurt personeli ve yurtta barınan öğrenciler geri dönüşüm malzemelerinden kedi evini inşa etti. Akyazı Belediyesi de yuvanın daha da korunaklı olabilmesi için çelik konstrüksiyon malzeme ile etrafını ve üzerini kapattı.
Akyazı KYK öğrencileri yemeklerini yavru kedilerle paylaşırken yemekhanede artan yemekler de  minik yavrulara veriliyor.  Böylece minik kediler sıcak yuvalarında beslenip soğuktan korunuyor.
Akyazı KYK yönetimi; “Öğrenciler böyle güzel bir  projede yer almaktan çok mutlular  ve   projenin sokak hayvanlarına sahip çıkılması konusunda herkese farkındalık oluşturmasını diliyor. Akyazı Belediyesi’ne desteklerinden dolayı  teşekkür ederiz” dedi.

Etiketler: , , , , , ,

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmıştır.
  • *Doldurmanız gereken alanları doldurduktan sonra butona basınız..
300 x 250 Reklam Alanı
300 x 250 Reklam Alanı