Akyazı KYK Yurdu İçin Şok Karar!

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tasarruf tedbirleri kapsamında Akyazı KYK Yurdu kapatıldı.

   

30 Temmuz 2019 - 17:04

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tasarruf tedbirleri kapsamında Akyazı KYK Yurdu kapatıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tasarruf tedbirleri kapsamında ülke genelinde pek çok yurdu kapatma kararı aldı.
Kapatma kararı alınan yurtlar arasında Akyazı KYK yurduda bulunuyor. 400 öğrenci kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurdunun kapatılması Akyazı’da öğrenim gören ve yeni tercih yapan üniversite öğrencilerini şoke etti. Sakarya il KYK yönetimi, tatildeki öğrencilere telefonla ulaşarak yurdun kapatıldığı bilgisini verdi.
Sakarya Gençlik Spor İl Müdürü, ülke genelinde bazı yurtların bakanlığın kararıyla tasarruf tedbirleri kapsamında kapatıldığını, kapatılan yurtlar arasında Karasu ve Akyazı KYK’nın da yer aldığını söyledi.
Kapatma kararının ardından öğrencilere ulaşarak bilgilendirme yaptıklarını kaydeden Gençlik Spor İl müdürlüğü”Öğrencilere alternatif olarak Hendek’te ki yurdumuzu gösteriyoruz. Öğrencilerin geliş ve gidişlerini karşılamak için imkanlar çerçevesinde çalışma yapacağız. Arkadaşlarımız öğrencilere ulaşıyor. Kayıtlarını almaları için. Öğrencilere alternatif sunuyoruz.” dedi.
Öte yandan KYK yurdunun kapatılması ilçedeki esnafın tepkisine yol açtı. İlçeye daha fazla öğrenci çekmek için çalışma yapıldığı, 4 yıllık Sağlık Fakültesi için çalışmaların sürdüğü bir dönemde KYK yurdunun kapatılmasının ilçe için büyük kayıp olduğu belirtildi.

 

Etiketler: ,

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmıştır.
  • *Doldurmanız gereken alanları doldurduktan sonra butona basınız..
300 x 250 Reklam Alanı
300 x 250 Reklam Alanı