Gazete Aboneliği

Akyazı Haber

Akyazıda Ekmeğe Büyük Zam

Zam Geri Çekilirmi ?

Akyazıda Ekmeğe Büyük Zam
03 Ekim 2018 - 10:08 'de eklendi.

Zam Geri Çekilirmi ?

Bakanlık Yasal Değil diyor.Belediye Zabıtasına şikayet edin diyor ayrıca e-devletten zammı yapanlar hakkında şikayet dilekçesi yazın denilmekte.

Konu Hakkında bu sabah yerinde yaptığımız araştırmada yeni fiyat tarifeleri duvara asıldı bile .Ancak yapılan bu zammın geçen sene alınan karar gereği olduğu konunun mahkemeye taşınması sonucu bir süre ertelenmiş mahkeme neticesinde bu zammın uygulanmasına karar verilmiş.Esnaf odalarıda bu karara uyarak 28-09-2018 tarih ve 10 sayılı kararı ile onamasını yapmış.

Zam fırtınasından ekmeğimiz de nasibini aldı. Akyazı’lılar sabaha olmazsa olmazımız olan ekmek zammı ile uyandı.

Fırınlar küçük gram artışları ve büyük zamlarla ekmek satmaya başladılar. 1,5 liralık ekmek 2 lira, 3 liralık ekmek 4 lira ve 5 liralık ekmek 6 liradan satılmaya başladı.

Gram artışları ile fiyat farkları karşılaştırıldığında yapılan zammın oldukça fazla olduğu görülüyor. Mesela 3 liralık ekmek 100 gram  artırılmış 4 liraya satışa arz edilmiş.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
salihaHasanhüseyin Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Hasanhüseyin
Ziyaretçi
Hasanhüseyin

Hayırdır bu Ankara’daki zam durdurma muhabbeti ne oldu

saliha
Ziyaretçi
saliha

bu zamların olması normal zaten abartmaya gerek yok bir çuval un ne kadardı şimdi ne kadar oldu bir araştırın iş sadece unla da bitmiyor daha bir-çok giderler var hepsine zam geliyorda ekmek yerinde mi sayıklayacak ayrıca büyük dedigıniz zammı da siz abartıyorsunuz fırıncı ne yapsın herşeyi fahiş fiyattan alıp zararına ekmek satıp kepenk mi kapatsın

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER