Gazete Aboneliği

Akyazı Haber

Yeni İlçe Halk Kütüphanesi Vali Nayir Tarafından Açıldı

Yeni İlçe Halk Kütüphanesi Vali Nayir Tarafından Açıldı
13 Mart 2019 - 10:31 'de eklendi.

Akyazılı yazar Mehmet Niyazi Özdemir’in isminin verildiği İlçe Halk Kütüphanesi törenle hizmete açıldı.

Akyazı Belediyesi tarafından tahsis edilen binaya yapılan Sakarya’nın en yeni ve modern zenginleştirilmiş halk kütüphanesi Akyazı’da hizmete girdi. Açılış törenine Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Akyazı Kaymakamı Yakup Güney, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, kütüphaneye ismi verilen Mehmet Niyazi Özdemir’in eşi Özgür Özdemir ve vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilisi Mehmet Başaran, binanın restorasyonu için 720 bin lira harcama yapıldığını söyledi.
Kütüphaneye ismi verilen yazar Mehmet Niyazi eşi Özgür Özdemir ise eşinin isminin doğduğu Akyazı’da bir kütüphanede yaşatılıyor olmasının kendisini son derece duygulandırdığını belirtti.
Valisi Ahmet Hamdi Nayir de Akyazılıları kütüphane için oluşturdukları iş birliğinden dolayı tebrik ederek; “Açılışını yaptığımız kütüphaneye Akyazı’nın yetiştirdiği değerlerden biri olan ünlü yazar Mehmet Niyazi Özdemir’in adının verilmiş olması büyük bir güzellik. Bilgi çağında yaşıyoruz. Kitaplar çok önemli. Kitaplar dünyaya açılmanın ve dünyayı tanımanın ilk basamağıdır. Bin yıl önce yaşamış biriyle bugün konuşmamız mümkün değildir. Ancak o kişinin bir kitabı varsa ister bin yıl olsun ister daha fazla yıl olsun kitabını okumak suretiyle onunla konuşabilirsiniz” dedi.
Kütüphane çalışanlarına ve Akyazılılara seslenen Vali Nayir; “Mesai mefhumuna bakmaksızın özverili çalışarak hizmet vereceksiniz. Bunu onlardan bekliyorum. Şu anda 13 bin olan kütüphanedeki kitap sayısının arttırılması için Akyazılıları kitap bağışı yapmaya davet ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi. Protokol açılışın ardından kütüphaneyi gezdi.
Kütüphanede, okuma odalarının yanı sıra satranç aktivitasyonları , toplantı odaları, İnternet kafe ve Playstation oyun odası ile anaokulu öğrencileri için oyun salonları bulunuyor.
Kütüphaneye adı verilen Akyazılı yazar Mehmet Niyazi Özdemir’in Türk edebiyatında 12 den fazla eseri bulunuyor.
kaynak:akyazıhaber
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER