Gazete Aboneliği

Akyazı Haber

Yeterli Başvuru Olması Halinde KYK Yurdu Tekrardan Açılacak

Yeterli Başvuru Olması Halinde KYK Yurdu Tekrardan Açılacak
06 Ağustos 2019 - 15:37 'de eklendi.

Kapatılma kararı alınan ve yeni dönem için kayıt alımına kapatılan Akyazı KYK Yurdunun yeterli öğrenci sayısına ulaşıldığında açılabileceği bildirildi.

Geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünce açıklanan tasarruf tedbirleri kapsamında Akyazı ve Karasu’da bulunan KYK yurtları kapatılmıştı.
Akyazı’da 400 kişilik öğrenci yurdunun kapanmasının ardından mevcut öğrencilerin Hendek yurtlarına yönlendirildiği belirtilmişti.
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık, kapatılma kararının mevcut öğrencilerin mağduriyetlerine neden olacağı gibi yeni öğrencilerin ve de açılacak fakültenin de olumsuz etkileyeceğini söylemişti.
İlçede büyük tepkiye neden olan KYK yurduyla ilgili AK Parti Akyazı İlçe Başkanı Mesut Ekrem, yapılan görüşmeler sonrası KYK yurdunun açılacağını bildirdi. Yurdun yeterli öğrenci sayısına ulaştığında açılacağını kaydeden Ekrem, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve AK Parti İl Başkanı Yunus Tever’e teşekkür etti.
Yurdun yeterli öğrenci sayısına ulaştığında açılacağı ifade edilirken kayıta kapatılan yurda öğrencilerin nasıl başvuru yapacağı merak konusu oldu.
Öte yandan Akyazı MYO’ya 245 öğrenci kontenjanı verildi. Akyazı MYO’yu tercih eden öğrenci sayısına göre yurdun açılacağı belirtiliyor.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER