Akyazı’nın İlk ve Tek Tespihçisine Yoğun İlgi Var…

Akyazı’nın İlk ve Tek Tespihçisine Yoğun İlgi Var…

   

25 Kasım 2019 - 23:08

Akyazı’nın İlk ve Tek Tespihçisine Yoğun İlgi Var…

Akyazı’da ilk defa her çeşit tespih satan Diriliş Tesbih-Takı adında dükkân açıldı. Ömercikler mahallesi Necati Temel Caddesinde  açılan tespih mağazasına tespihe meraklı vatandaşlar büyük ilgi göstererek farklı çeşit ve kalitelerde tesbih alıyorlar.

Dükkan Sahibi Aykut Uzunca;Dükkanımız’da   50’nin üzerinde tespih çeşidi bulunmaktadır. Bunların başlıcasının Oltu taşı, Kehribar Çeşitleri, Kuka Çeşitleri, Damla Kehribar, Deve kemiği ve çeşitli orijinal taşlar bulunmaktadır. Akyazı’da da satışını yapmış olduğumuz ve özelikle özel siparişler aldığımız  Kehribar ön planda yer almaktadır. “dedi.

Uzunca;Dünyada kehribarın çok rağbet gördüğünü ifade ederek, “Kehribar, 50 milyon yılda oluşmuş çam ağacının reçinesidir. Kehribarı, ham madde veya yarı mamul olarak alıyoruz. Kehribarın oluşumuna göre birçok çeşidi var. Sıkma kehribarlar, piyasada rağbet gören kehribarlardır. Osmanlı döneminde İngiltere ve Almanya’dan gelen objeler var. Fildişi üzerine işçilik yapılmış tespihler var.” diye konuştu.

          Fiyatların yüksek olmasının nedeninin el işçiliği olduğunu belirten  Aykut Uzunca, tespih fiyatlarının işçilik ve ham maddeye göre değiştiğini, Normal tespihler 10 TL’den başlıyor. 150 TL’den 750 Tl ‘ye kadar çıkıyor.dedi.

Aykut Uzunca İş yerlerinde tespih ürünlerinin yanı sıra Saat,Kolye,Küpe,Çakmak,Yüzük,Kemer ,Çanta ve çeşitli hediyelik eşyalarının’da satışını yaptıklarını ve ürünlerimizi daha yakından görmek ve tanımak isteyen değerli müşterilerimizi mekanımızda ağırlamaktan onur duyacaklarını belirtti.

Etiketler: , , , , , ,

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmıştır.
  • *Doldurmanız gereken alanları doldurduktan sonra butona basınız..
300 x 250 Reklam Alanı
300 x 250 Reklam Alanı