1. Haberler
  2. Manşet
  3. 13 Yaşındaki Gökdeniz’in Cansız Bedenine Ulaşıldı

13 Yaşındaki Gökdeniz’in Cansız Bedenine Ulaşıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adapazarı ilçesinde serinlemek için, arkadaşlarıyla Sakarya Nehri’ne giden 13 yaşındaki Gökdeniz Serbest, girdiği suda akıntıya kapılıp kaybolmuştu. Aramaların üçüncü gününde Gökdeniz’in cansız bedenine ulaşıldı.

Geçtiğimiz Pazar günü saat 15;00 sıralarında Adapazarı ilçesi Turnadere Mahallesi mevkii Sakarya Nehrinde meydana gelen olayda mahallede ikamet eden 13 yaşındaki Gökdeniz Serbest, arkadaşlarıyla birlikte nehre gitmişti. 13 yaşındaki Serbest ve arkadaşı serinlemek için girdiği nehirde bir anda boğulma tehlikesi geçirmişti. 13 yaşındaki çocuk bir süre sonra suda gözden kaybolurken, diğer boğulma tehlikesi geçiren çocuk ise kendi imkanlarıyla sudan çıkmıştı. Durumun haber verilmesi üzerine olay yerine jandarma ve AFAD’a bağlı 2 araç, 1 bot ve 5 personel olay yerine sevk edilmişti.

ÜÇÜNCÜ GÜNDE BULUNDU

Kocaeli Deniz Polisi’nin de bölgeye gelmesiyle birlikte arama çalışmalarını 3 gün boyunca sürdürdü. AFAD ve Deniz Polisi, hava kararınca bıraktıkları arama çalışmalarını günün aydınlanmasıyla yeniden başlattı. Aramaların üçüncü gününde Gökdeniz Serbest’in cansız bedenine ulaşıldı. Kocaeli Deniz Polisi daha öncede boğulma vakalarının yaşandığı bölgenin 500 metre ilerisinde çukur bir bölgede Gökdeniz Serbest’in çamura saplanmış olarak bulunduğu açıkladı.

OTOPSİYE GÖNDERİLDİ

Arama tarama çalışmalarına; AFAD 5 personel, 2 araç, 1 bot, Kocaeli Deniz Polisi 4 dalgıç polis, 1 araç, Jandarma 3 personel 1 araç, Gönüllü Sivil Toplum Kuruluşlarımızdan; İHH 3 gönüllü 1 araç, SAKE (Sakarya Arama Kurtarma Ekibi) 5 gönüllü, 1 bot, 1 araç, SAKRAD (Sakarya Telsiz ve Radyo Amatörleri Elektronik Haberleşme) 2 gönüllü, AFGD (Afet Gönüllüleri Derneği) 2 gönüllü ve bölgeyi iyi bilen 10 vatandaşın aramaları sonucunda sudan çıkarılan Gökdeniz Serbest’in cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Korucuk otopsi Merkezine kaldırıldı. Günlerdir evlatlarının bulunması için suyun başında bekleyen baba Muammer Serbest ise oğlunun cansız bedenini görünce sinir krizi geçirdi.kaynak:haberlisin.com

13 Yaşındaki Gökdeniz’in Cansız Bedenine Ulaşıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir