Akyazıdaki Kan Kampanyası Festival Havasında Sürüyor

   

6 Nisan 2019 - 12:38

5-6-7-8 Nisan tarihleri arasında Akyazı Çarşı içinde düzenlenen kan bağışı kampanyası için tören düzenlendi.

Akyazı Kaymakamlığı, Akyazı Belediyesi ve Kızılay iş birliğiyle ‘Malazgirt Ruhuyla Akyazı’da 1071 Kahraman’ sloganıyla düzenlenen kan bağışı kampanyası başladı.
 5-6-7-8 Nisan tarihleri arasında Akyazı Çarşı içinde düzenlenen kan bağışı kampanyası için tören düzenlendi.
Tören Kur’an okunması ve Akyazı eski Müftüsü Mehmet Şenokur’un yaptığı dua ile başladı.
Törende konuşan Kızılay Sakarya İl Başkanı Zahit Tiryaki, Kızılay’ın Akyazı’dan beklenenden daha fazla bağış aldığını belirterek, bugün başlattılan kan bağışı kampanyasından 1071 Akyazılı kahramanın kanlarını almayı beklediklerini ifade etti.
Mazbatasını alarak göreve başlayan Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan ise bugünün kendisi için çok önemli olduğunu söyledi.
Göreve başladığı ilk günde çok kutsal bir görev olan kan bağışı kampanyasını da başlattıklarını anlatan Soykan; “Törenin ardından kanımı vereceğim. Ben Akyazılı hemşehrilerimin bu kampanyaya büyük destek vereceklerine ve rekoru kıracağımıza gönülden inanıyorum” diye konuştu.
Akyazı Kaymakamı Yakup Güney de kan bağışının önemine değinerek; “Kan acil değil, sürekli bir ihtiyaç. Kimin nerede, ne zaman kana ihtiyacı olacağını bilemiyoruz. Bu yüzden kan bağışı çok önemli” dedi.
Kan bağışı kampanyası dolayısıyla Akyazı Belediyesi Mehteran takımı gösteri yaparken, ney dinletisi ve semazen gösterisi sunuldu.
Karadenizli sanatçı Kadir Ünlütürk de türküleriyle törene renk kattı.
Törene Kaymakam Yakup Güney, Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem, MHP İlçe yönetimi, Kızılay Sakarya İl Başkanı Zahit Tiryaki, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Akyazı’da 1071 kan bağışı hedefine ulaşmak için tüm sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, kamu kurumları, mahalle muhtarları kampanyaya destek çalışması başlattı.
Kan bağışı için başlatılan büyük kampanyada sıra beklenmemesi amacıyla Kızılay’ın göndereceği 1 tır, 2 otobüs ve kurulacak çadırla aynı anda birçok kişi kan verebilecek, aynı zamanda başvuru formlarını Akyazı Kaymakamlığından ve Akyazı Belediyesi Çözüm masasından ön kayıt yapılabilecek.
kaynak:akyazıhaber

Etiketler: , , , , , , , ,

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmıştır.
  • *Doldurmanız gereken alanları doldurduktan sonra butona basınız..
300 x 250 Reklam Alanı