Akyazı Akparti Gençlik Kolları Suriyenin İdlib Saldırısını Kınadı

Sakarya Akyazı Akparti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Osman Öztürk, Suriyenin İdlib kentinde yaptığı klor gazlı katliam saldırısını yaptığı basın bildirisi ile kınadı.

   

7 Nisan 2017 - 11:02

Sakarya Akyazı Akparti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Osman Öztürk, Suriyenin İdlib kentinde yaptığı klor gazlı katliam saldırısını yaptığı basın bildirisi ile kınadı.

Muhammed öldürüldü.

Ebubekir öldürüldü.

Ömer öldürüldü.

Osman öldürüldü.

Ali öldürüldü.

Hüseyin öldürüldü.

Sümeyye öldürüldü.

Hatice öldürüldü.

Ayşe öldürüldü.

Fatıma öldürüldü.

Suriye’nin çocukları öldürülüyor.

ABD, Rusya, Esad, İran, Birleşmiş Milletler, Avrupa… Hepsinin bu sefer ki hedefi: İdlib’in çocuklarıydı.

Bebeklerimiz, çocuklarımız, geleceğimiz dün bir kez daha acımasızca katledildi.

Dün Suriye’nin İdlib kentine, Beşar Esad ve işbirlikçikleri tarafından kimyasal bomba atıldı. Hayatını kaybeden 100’den fazla sivil arasında çok sayıda çocuk da var. Saldırıdan etkilenen 500’den fazla kent sakini boğulma tehlikesi geçirdi.

İlk bombalamanın ardından yine İdlib kırsalındaki bir camiyi hedef alan başka bir hava saldırısı daha yapıldı. 21 can kaybı da camiye atılan bombalamada yaşandı.

Tüm dünya boş sözler ve boş gözlerle Suriye’deki insanlık dramını seyrederken, Esad rejimi, işbirlikçileriyle birlikte Suriye halkını kimyasal bombalarla, en acımazsız yöntemlerle sistematik bir biçimde katletmeye devam ediyor.

Yarım asırdır Baas zulmü ve kuşatması altında olan Suriye halkı, 2011 Mart’ından bu yana topyekûn bir katliam politikasıyla yüz yüze kaldı. Zulme karşı ayağa kalkan insanlara tam 6 yıldır akıl almaz işkenceler yapan Esad diktatörlüğü, İran ve Rusya insanlık suçlarına her gün bir yenisini ekliyor.

Demokrasi naraları atanlar, insan haklarından, hukuktan, adaletten dem vuranlar sadece izliyor. Çünkü öldürülenler Müslüman.

Kadın günlerini kutlayanlar; Suriye’de sistematik işkence ve tecavüz altında ölüm kusturulan kadınlar için tek söz etmediler.

Gezi olaylarında kazara ölen bir çocuk için ortalığı yakıp yıkıp savaş alanına çevirenler, vandallıkta sınır tanımayanlar Suriye’de katledilen, günahsız 30 bin çocuk için bırakın söz söylemeyi zalim Esad’ı desteklediler.

Yazıklar olsun bunların demokratlığına..
Yazıklar olsun bunların Avrupa Birliği müktesebatına..
Yazılar olsun bunların değerlerine..
Yazıklar olsun bunların hukukuna..
Yazıklar olsun bunların adaletine..

Ne olursa olsun Esad, İran, Rusya şer ittifakına karşı direnen Suriye halkının yanındayız!

6 yılda yarım milyondan fazla Müslüman öldürüldü. Bunca zulme, insanlık dışı muameleye karşı onurun, izzetin, kararlılığın, fedakârlığın, adanmışlığın, şehadetin ve destansı bir kıyamın adıdır Suriye direnişi.

Birleşmiş tüm katillere rağmen Suriye’deki direniş 6 yıldır büyük zorluklara, imkânsızlıklara karşın kararlı ve istikrarlı bir şekilde sürüyor.

Ne yazık ki, yekvücut olması gereken Müslümanların çoğu Suriyeli kardeşlerimizin feryatlarını duymuyor, acılarını paylaşmıyor.

İslam ümmeti, saldırı ve terör haberlerine alışıp duyarsızlaşıyor. Kardeşlerini unutuyor. Suriye’de oluk oluk kan akmaya devam ediyor.

Ey Müslümanlar, saldırı ve terör haberlerine alışıp duyarsızlaşmayın.

Ey İslam ülkelerinin liderleri, ilim insanları, insan hakları savunucuları bu karanlık, kuralsız, vahşi savaşı durdurmak için maddi ve manevi her türlü gücünüzü seferber edin!

Bir babanın, cansız bedeni yerde yatan çocuğuna “Canım oğlum hiç üzülme bizim intikamımızı Allah alacak” derken çaresizliğini hissederek hareket edin!

Kardeşlerinizi unutmayın, tek yürek olarak mazlumun yanında yer alın! Masumları, anaları, bebeleri, yavruları ezip geçen bu hayasızca kanı durdurun!

Yapay sınırların gerisine çekilip Müslüman kardeşlerimizi yalnız bırakamayız.

Bizler Misak-ı Milli sınırlarını aşan bir ümmetiz. Bir yanımız Irak, Mısır, Libya, Tunus, bir yanımız Doğu Türkistan, Çeçenistan, Azerbaycan, Keşmir, Bosna, öbür yanımız Afganistan, Pakistan, Filistin ve Suriye. Şüphe yok ki bunca olup bitenlere karşı hakkıyla en yüksek ses Türkiye’den çıktı.

Türkiye, 3 milyondan fazla mülteciye kapılarını açtı. Türkiye, adil bir tavır sergileyerek tüm dünya mazlumlarının ve halklarının yanında diktatörlerin ise karşısında durmayı başardı. Suriyeli mazlumlara sahip çıktığı için Türkiye’ye bedel ödetmeye çalışıyorlar. Her yerden kuşatmaya çalışıyorlar.

PKK’yı ortak edinip, Irak gibi Suriye’yi de bölmek istiyorlar. 40 yıldır Türkiye’nin ayağına doladıkları PKK’yı şimdi de Suriye’de kullanıyorlar.

Ama biz korkmuyoruz, korkmayacağız!

Şanlı tarihe sahip kadim bir milletin gençleri olarak, yarınlarımızı zalimlere boyun eğmeden inşa edeceğiz.

Çünkü Allah inananlarla beraberdir.

Müslümanlara saldıranlar bilsinler ki, Allah zalimlere karşı intikamına bizleri memur edecektir.

Rabbimiz!

Bebeleri acımasızca katleden zalimlere karşı bizleri çaresiz bırakma.

Rabbimiz!

Bu alçaklığı yapanlara karşı mücadelede bizlere güç ver.

Rabbimiz!

Ümmetin adamlarını unutmayacağız!

Sessiz kalanları unutmayacağız!

“Suriyelilerin Türkiye’de ne işi var?” diyenleri unutmayacağız!

Zulme gözlerini kapayanları unutmayacağız!

Dengecileri unutmayacağız!

Zalimleri unutmayacağız!

Şırnak Gabar Dağı’nda güvenlik güçlerinin arama faaliyeti yaptığı sırada teröristlerce daha önceden tuzaklanmış el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen askerlerimizden Uzman Çavuş Yunus Ertürk, Uzman Çavuş Ufuk Bingöl, Uzman Çavuş Mehmet Yavşan’a Allah’tan rahmet ailelerine baş sağlığı diliyoruz.

 

Etiketler: , , , , , ,

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmıştır.
  • *Doldurmanız gereken alanları doldurduktan sonra butona basınız..
300 x 250 Reklam Alanı