1. Haberler
  2. -MANŞETLER-
  3. Akyazı Belediyesi Etnospor’da

Akyazı Belediyesi Etnospor’da

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akyazı Belediyesi Etnospor’da

Akyazı Belediyesi, kültürlerin, geleneksel spor ve oyunların buluşma noktası olan 6. Etnospor Kültür Festivali’nde stant açtı. Festivale katılan Belediye Başkanı Bilal Soykan, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ile de bir araya geldi.

İstanbul Atatürk Havaalanı’ndan gerçekleştirilen ve geleneksel sporlar, geleneksel oyunlar, gastronomi, geleneksel sanatlar, sahne sanatları gibi birçok başlıkta etkinliklerin düzenlendiği ve Dünya kültürlerinin ortak noktası haline gelen 6. Etnospor Kültür Festivali’nde Akyazı Belediyesi de stant açtı. Akyazı’nın kültürel ve yöresel eserlerinin tanıtıldığı standı çok sayıda misafir ziyaret etti.

Her yaştan ziyaretçiye hitap eden ve binlerce vatandaşın katıldığı festivale katılan Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, belediye standını ziyaret etti. Akyazı Belediyesi standını ziyaret eden vatandaşlarla sohbet eden Başkan Soykan sonrasında Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ile de bir araya geldi. Başkan Soykan, Bilal Erdoğan’a Akyazı’nın yöresel ürünlerini hediye etti.

Etnospor Kültür Festivali’nin geleneksel sporlar ve oyunlar ile Türk kültürünün gelecek nesillere aktarılması noktasında çok önemli bir etkinlik olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ Mazi ile atiyi bir araya getiren, kültürel belleğimizi geleceğe taşıyan bu etkinlikte emeği geçen başta Sayın Bilal Erdoğan olmak üzere herkese teşekkür ederiz. 9 Haziran 2024 Pazar günü sona erecek olan bu festivale tüm vatandaşlarımızın katılmasını tavsiye ederim” dedi.

Akyazı Belediyesi Etnospor’da

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir