1. Haberler
  2. Akyazı Belediyesi
  3. Akyazı Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Akyazı Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘Akyazı’nın geleceğini inşa ediyoruz’
Akyazı Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ İlçemizin merkez mahallelerinde büyük bir dönüşüm içerisindeyiz. Altyapı ve üst yapı çalışmaları ile Akyazı’nın geleceğini inşa ediyoruz” dedi.
Akyazı Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. 5 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı meclis toplantısı öncesinde belediyenin iki aylık çalışmaları içeren video gösterimi gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendiren Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ Akyazı için durmadan yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz” dedi.
İlçedeki altyapı çalışmalarına değinen Başkan Soykan, “ Belediyemizin öz kaynakları ile 4 mahallede gerçekleştirdiğimiz yağmursuyu hattı çalışmalarımızı tamamladık. Şu anda SASKİ İnönü Mahallemizde içme suyu hattı çalışmalarını hızla sürdürüyor. Altyapı çalışması tamamlanan Gazi Süleyman paşa ve Yunus Emre Mahallelerimizde asfalt çalışmalarına başladık. Ekiplerimiz şu anda Yunus Emre Mahallesi’nin sokaklarını asfaltla buluşturmaya devam ediyor. Buradaki çalışmaların ardından İnönü ve Yeni Mahalle’de altyapısı tamamlanan sokaklarda asfalt çalışmaları devam edecek” dedi.
Başkan Soykan, “ Büyükşehir Belediyemiz ilçemizin önemli sorunlarından bir tanesi olan içme suyu hattının yenilenmesi için çalışmalarına başladı. Ada Caddesi üzerinde yapılacak çalışma etap etap ilerleyecek. Seyfeler Mahallesi ile Yeni Cami arasındaki bölgede SASKİ çalışmalarına başladı. İnşallah en kısa sürede tamamlanacak ve üstyapı çalışmalarına başlanacak. İlçemizde altyapı ve üst yapı anlamında önemli çalışmalara imza atıyoruz. Bu çalışmalarla Akyazı’nın geleceğini inşa ediyoruz” şeklinde konuştu. Başkan Soykan konuşmasının devamında yapılan diğer çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.
Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın konuşması sonrasında gündem maddelerinin görüşülmesine başlandı. Gündemin ilk maddesi oy çokluğu ile kabul edilirken, 2, 3 ve 4’üncü maddeler oy birliği ile kabul edildi. Gündemin son maddesi olan 5’inci madde ise hukuk komisyonuna havale edildi.

Akyazı Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir