Akyazı Belediyesi İlaçlama Çalışmalarına Devam Ediyor

Akyazı Belediyesi sivrisinekle mücadelede ilaçlama çalışmalarını 9 mahallede sürdürdü.

   

11 Haziran 2020 - 13:55

Akyazı Belediyesi sivrisinekle mücadelede ilaçlama çalışmalarını 9 mahallede sürdürdü.

Akyazı Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü ekipleri, rutin olarak tüm mahallerde gerçekleştirdiği larva ilaçlamalarının 3. etap çalışmalarına; Çatalköprü, Sukenarı, Yenidoğan, YeniOramanköy, Türkormanköy, Topağaç, Kumköprü, Düzyazı ve Yuvalak mahallerinde devam etti.

Belediye Başkanı Bilal Soykan, Çatalköprü mahallesinde yapılan ilaçlama çalışmalarını yakından takip etti.

Çatalköprü Muhatarı Ali Buz ile birlikte Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını denetleyen başkan Soykan, ekip çalışanlarına, gerek pandemi döneminde yaptıkları dezenfektan ilaçlama çalışmaları için ve gerekse bu dönemde yaptıkları ilaçlama çalışmaları için teşekkür etti.
Soykan; “Havaların elverişli olduğu hergün devam edecek larva çalışmalarımızın yanı sıra vatandaşlarımızın yaz gecelerini rahat geçirmeleri adına 15 Haziran tarihi itibarıyla 6 (altı) adet ULV cihaz donanımlı araçlarımızla gece uçkun ilaçlamasına başlanacaktır.

İlaçlama tüm mahallelerde haftada 2 gün olarak planlanmış olup, havaların elverişli olduğu günlerde aksatılmadan bu program dahilinde devam edecektir. Yağmur suyu, açık ve kapalı kanallarda biriken sularda üremesi hızlanan larva ile mücadelede; ilçemizde yeşillik ve sulak alanların çokluğunu, arıcılığın ve koza üreticiliğinin ilaçlamalarımızı engellediğini, hayvancılık yapılması nedeniyle gübre atıklarının verdiği sıkıntıyı göz önünde bulundurmanızı istirham ederek, şikayetleriniz konusunda anlayışınıza ve hoşgörülerinize sığınıyoruz. Yaz ayı boyunca sürecek olan ilaçlama çalışmalarında arıcılık ve kozacılık yapan vatandaşlarımızın da buna göre önlem alması önemle rica olunur. Tüm hemşerilerimize sağlıklı ve huzurlu günler dileriz” dedi.

İlaçlama ile ilgili şikâyet ve taleplerin Akyazı Belediyesi Çözüm Masası hattı 444 90 54 arayarak ve ya Çözüm masasına bizzat başvurarak iletilmesi istendi.

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmıştır.
  • *Doldurmanız gereken alanları doldurduktan sonra butona basınız..
300 x 250 Reklam Alanı
300 x 250 Reklam Alanı