1. Haberler
  2. Akyazı Haberleri
  3. Akyazı Halkı Adına Sağduyu Çağrısı Yapıldı

Akyazı Halkı Adına Sağduyu Çağrısı Yapıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Değerli Vatandaşlarımız lütfen sosyal medyada dolaşan Akyazı Şehrimize karşı tuzaklanan, yanlış bilgilerden uzak durunuz.

Ne yazık ki bu bilgilerin çoğu teyitsiz ve birçoğu art niyetli cahil kişilerce kaleme alınmaktadır. Akıbeti şehrimize zarar vermektedir. Doğru bilgiyi daha güvenilir basın kaynaklarından takip etmenizi tavsiye ederiz. Akyazı esnafı veya halkına yönelik olumsuz yazılarla haber yapılan, Sosyal medyada yer alan birçok yazı, ses ve görüntülere itibar etmeyiniz. Akyazı’daki birçok yerel haber sitelerinin bir arada olduğu Akyazı Basın Birliği üyesi arkadaşlarımızın Akyazı ilçesinin doğru ve üstün değerle tanıtımı için çabaladığını bilmenizi isteriz. Haberlerimizi güvenilir kaynağından teyit ederek yayınlamaktayız. Son zamanlarda ve bu zor günlerde, sosyal medya üzerinde esnafımıza yönelik fahiş fiyat ve yüksek cezalar kesildi iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Yetkili kurumlardan alınan bilgilere göre Akyazı da esnaf düzenli denetlenmekte olduğu ve henüz fahiş fiyat yapan bir esnafa rastlanmadığı bildirilmektedir. Esnaflarımızın bazı ürünlerindeki fiyat artışlarının ne yazık ki toptancı alım maliyeti ve üretim kaynaklı olduğu bu sebeple mal alımı yapılmadığı gözlenmektedir.Esnaflarımızda bu durumdan rahatsız olduğunu beyan etmektedir. Birçok esnafımız bedava ekmek ücretsiz servis vb. hizmetlerle halkımızın yanında olduğunu göstermektedir. Devletimizin aldığı önlemler sayesinde yüksek fiyatların eski rakamlara geri gelmeye başladığı gözlenmektedir.

Basın birliği üyeleri olarak fırsatçılık yapan esnaf olduğunda ise bunu halkımızla paylaşmaktan çekinmeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.
Acil ihtiyaçlar dışında dışarı çıkmamanızı öneriyor Evde kalın güvende kalın….
Ali Yıldırım Basın Birliği Başkanı
Akyazı Halkı Adına Sağduyu Çağrısı Yapıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir