Akyazı İmam Hatip’in Gurur Tablosu

Hafta Sonu Sakarya, bir ilke şahit oldu. Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda 7. Uluslar Arası Arapça Yarışmaları yapıldı.

   

4 Nisan 2016 - 13:26

Hafta Sonu Sakarya, bir ilke şahit oldu. Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda 7. Uluslar Arası Arapça Yarışmaları yapıldı.

Yarışma Arapça Şiir, Arapça Hikaye Okuma ve Arapça Şarkı dallarında yapıldı. Yarışmaya Sakarya faaliyet gösteren 36 imam Hatip Ortaokulu katıldı. Yarışmayı seyredenler arasında Vali Yardımcısı Akın YILMAZ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan ÇELİK, Eğitim Bir Sen Sakarya İl Başkanı Murat MENGEN’de vardı. Cumartesi günü saat 10’da başlayan yarışma 16 civarında sona erdi. Yarışmanın en ilginç tarafı üç dalda yapılan yarışmanın galibi Akyazı İmam Hatip Ortaokulu oldu. Akyazı İmam Hatip Ortaokulu yarışma yapılan üç dalın birincisi oldu. Yarışmada birinci olan öğrencilere katılım belgesi ve çeyrek altınla ödüllendirildi. Öğrencileri yarışmaya hazırlayan öğretmenlere belge verildi. Okullara ise plaket takdim edildi. Yarışmayı seyretmeye gelen okul idaresi, öğretmenler, veliler ve öğrenciler arasında büyük bir mutluluk yaşandı. Akyazı İmam Hatip Ortaokulu bu başarısıyla üç dalda bölge müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

Akyazı İmam Hatip Ortaokulunu temsil eden Öğretmen ve Öğrenciler;

Arapça Şiir yarışmasının 1. Si Sümeyye Zümra GÜNEŞ ( Akyazı İHO)

Rehber Öğretmeni Tuğba KOÇ (Arapça)

Arapça Hikaye yarışmasının 1.si Sena KEÇİLİ (Akyazı İHO)

Rehber Öğretmeni Tuğba KOÇ (Arapça)

Arapça Şarkı Yarışması 1. Si (Emine ÖZTÜRK (Solist) , Zeyenp PİRİNÇ (Vokalist), Sande SEVER (Vokalist) (Akyazı İHO)

Gülşen ATEŞ (Müzik)

1 252 1 263 1 243 1 256 3ff949d7-9a58-4b3a-81b8-a40b28c80dd9

 

 

Etiketler: , ,

Bu Yazıya 4 Yorum Yapılmıştır.
  • *Doldurmanız gereken alanları doldurduktan sonra butona basınız..
300 x 250 Reklam Alanı