1. Haberler
  2. Akyazı Haberleri
  3. Akyazı Nilüfer Hatun  MTAL’de ‘Genç Çıraklar Atölyede

Akyazı Nilüfer Hatun  MTAL’de ‘Genç Çıraklar Atölyede

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akyazı Nilüfer Hatun  MTAL’de ‘Genç Çıraklar Atölyede’ eTwinning Projesi

Meslek liselerinin alanlarını tanıtmaları ve tercih edilme oranlarını artırmak amacıyla, Genç Çıraklar Atölyede (Young Apprentices in Workshop) adlı eTwinning projesi Türkiye ve Sırbistan’dan 10 farklı meslek lisesinin (Sakarya, Ordu, Bursa, Hatay, Aydın(2), Konya, Ankara, Eskişehir) katılımı ile yürütülmektedir.

Genç Çıraklar Atölyede Projesi, Akyazı Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde de Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Ali TOSUN koordinesindeki öğrenci eTwinning ekibi ile birlikte devam etmektedir.

Genç Çıraklar Atölyede Projesi, öncelikle Ekim-Kasım ayları içerisinde öğrencilere tanıtılarak görev almak isteyen öğrenciler belirlendi. Sonrasında proje planında yer alan ana faaliyetleri gerçekleştirmek için, Akyazı Madanoğlu Ortaokulu Müdür Yardımcısı Ümit SAYIN ile görüşülerek mesleki alanları tanımaları ve Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Mutfak Atölyesinde uygulama yapmaları için 8. sınıf öğrencileri okula davet edildi.

Akyazı Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde farklı tarihlerde 11 ve 13 kişilik öğrenci grupları halinde misafir edilen Akyazı Madanoğlu Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerine öncelikle  proje ve okul meslek alanları hakkında bilgiler verildi. Sonrasında, Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümü Mutfak Atölyesinde,  proje danışmanı Ali TOSUN rehberliğinde ve projede görevli öğrenciler eşliğinde elmalı kurabiye, kruvasan poğaça ve tuzlu kurabiye yapımı gerçekleştirildi.

Akyazı Madanoğlu Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri atölye çalışmasının her adımına aktif olarak katıldılar ve keyifli bir atölye uygulaması oldu. Etkinlik sonunda ortaokul öğrenciler yaşadıkları tecrübeyi değerlendirdikleri bir anket formu doldurdular.

Okul Müdürü Enver EKİCİ yaptığı değerlendirmede, ‘Okulumuzun ve mesleki alanların tanınırlığının artırılması, meslek liselerinin tercih oranlarının yükseltilmesi Milli Eğitim Bakanlığı’mızında asli hedefleri arasındadır. Okulumuzda da bu doğrultuda yapılan çalışmaları her zaman desteklemekteyiz. Projeye destek veren Madanoğlu Ortaokulu idaresine, proje danışmanı Ali TOSUN’a ve görev alan öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Proje kapsamında atölye uygulamalarımız önümüzdeki aylarda da diğer ortaokullar ile devam edecektir.’ dedi. 

(E-Twinning, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. E-Twinning eylemi, Avrupa okullarını, gerekli altyapıyı sağlayarak Bilgi ve İletişim Teknolojileri kullanarak işbirliği yapmaya teşvik etmeyi amaçlayan bir Avrupa Komisyonu girişimidir.)

Akyazı Nilüfer Hatun  MTAL’de ‘Genç Çıraklar Atölyede

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir