Akyazı’da  İlkokul Öğrencilerinden Filistin’e Destek!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akyazı’da  İlkokul Öğrencilerinden Filistin’e Destek!
Sakarya Akyazı İnönü İlkokulu’nda, Siyonist işgal rejiminin saldırıları altındaki Gazzeli’eri desteklemek amacıyla “Cennetin Çocukları” temalı etkinlik düzenlendi.

İşgal rejiminin ablukası altındaki Gazze’ye insanlık dışı saldırılar sürerken tüm dünyada da tepkiler çığ gibi büyümekte.

Yurdun her bir tarafında Filistinlilere destek gösterileri de düzenlenmeye devam ediyor.

Sakarya Akyazı İnönü İlkokulu 3/A sınıfı öğrencileri “Cennetin Çocukları” temasıyla Filistin’e destek etkinlikleri düzenledi.

Düzenlenen etkinlikte öğrencilerle; “Resim sergisi, Filistin Çocuk TV, röportaj, Filistinli kardeşime mektup, çözüm atölyesi, el ve yüz boyama atölyesi, dabke dansı” adında aktiviteler gerçekleştirildi.

Etkinliği ilçe kaymakamı Mustafa İkbal Eşki,İlçe milli eğitim müdürü Recep Özdemir, STK temsilcileri, öğrenciler ve veliler ziyaret ettiler.
Etkinlik Akyazı İnönü İlk Okulunda Cennetin Çocukları adı altında 3- A sınıfı öğrencileri tarafından düzenledi.
Düzenlenen Filistin Çözüm Atölyesi etkinliğinde, ” Unutma, Alışma!” teması işlendi.
Etkinlikte, el boyamaları ile Filistin’in sembol karikatürü olan Hanzala’ya el baskıları yapılarak, sembolik destek mesajları verildi.
Aynı zamanda Çözüm Masası etkinliği ile; “Neden Filistin? Neden Boykot? Ben ne yapabilirim?” Gibi soruların çocuklar tarafından cevaplandığı Çözüm Masası ile Filistin konusundaki bilinç ve duyarlılık harekete geçirildi.
Yüz boyamaları, Resim sergileri, Filistinli kardeşleri için duygularının yansıtıldığı mektup köşesi gibi etkinlikler yapıldı.

Filistin Çocuk TV ise en çok dikkat çeken köşelerden biriydi. Etkinliğe katılanların duygu ve düşünceleri muhabir eşliğinde kayda geçirildi.

Etkinlik Öğrenci ve velilerin büyük taktirini topladı.

Etkinlikle ilgili düşüncelerini ifade eden 3-A sınıf öğretmeni Faruk KILIMAN; ” Filistin’in bir zamanlar Osmanlının bir parçası olması ve Çanakkale’de yatan Kudüslü ve Gazzeli şehitlerin olması bizim onlara karşı hem imani hem de insani sorumluluğumuzu daha da arttırmaktadır. Bugün tartışmalı ve gerçekliği olmayan bazı yalanlarla ve ırki bazı duygularla Filistin duyarlılığını bu toplumun kalbinden sökmek isteyenleri büyük bir üzüntüyle müşahade etmekteyiz. İnsan olmak büyük bir değerdir. İnsana ırkından değil de canlı bir varlık olduğu için duyarlılık göstermek ise daha büyük bir değerdir. Sokak hayvanlarına gösterilen bir merhameti ki gösterilmeli, ama bunu 200 gündür soykırıma uğrayan kardeşlerimize göstermemizi bize çok görenler nasıl bir insani yapıya sahipler gerçekten merak ediyorum. İşte bizler yaptığımız bu sosyal duyarlılık projesi ile yetişen yeni neslin bu hatalara ve çelişkilere düşmemesi ve daha şuurlu bir neslin yetişmesi amacını güdüyoruz. Duygulardan ve değerlerden mahrum olan bir bilgi ve kariyer ya huzurevinde son bulur ya da bir toplumun acı çekmesinde rol alır. Bu yüzden son yıllarda duyuşsal zeka kavramı daha çok ön plana alınmaya başladı. Artık bilim bile kendisini bu alandan soyutlayamıyor. Bu yüzden bu tür etkinlikler duyuşsal zekayı ve dolayısı ile daha sağlıklı ve şuurlu bireylerin yetişmesini sağlayacaktır inşallah.” diyerek duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Akyazı’da  İlkokul Öğrencilerinden Filistin’e Destek!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Değerli Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum..

    Cevapla