Akyazıda ”Orman Benim” Kampanyası Başlatıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Akyazı Kaymakamlığı ve Orman İşletmesi müdürlüğü tarafından orman yangınlarını önlemek ve farkındalık oluşturmak amacıyla “Orman Benim” kampanyası gerçekleştirildi.

İklim değişikliği ve küresel ısınma etkisi ile son yıllarda en fazla artış gösteren afetlerin başında orman yangınları gelmektedir.

Ülkemizde her yıl ortalama 2600 adet orman yangını çıkmaktadır ve bu yangınlarla ilgili yapılan araştırmalarda % 90 insan kaynaklı olduğu ,% 10’luk kısmının ise yıldırım düşmesi yani doğal kaynaklı olduğu tespit edilmiştir.

Akyazı Kaymakamlığı,ve Akyazı orman işletme müdürlüğü koordinesinde Osmanbey Mahallesi Alparslan Türkeş Hatıra ormanı Mevkii’nde gerçekleştirilen kampanyaya; Akyazı Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki,ilçe Milli eğitim müdürü Recep Özdemir, Akyazı İlçe Jandarma Komutanı Aksoy Ağtürk ,Akyazı ilçe Tarım müdürü Veysel Meydan,Akyazı  Orman İşletme Müdürü M.Onur Gürkan ve kamu kurum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar ve öğrencilerin katılı ile orman içindeki çöpleri ve yangına sebebiyet verebilecek maddeler temizlendi.

 

Akyazıda ”Orman Benim” Kampanyası Başlatıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir