Akyazılı ATDD Başkanı Kulaksızdan Gurbetçilere Çağrı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa Türk Dostluk Derneği Başkanı Akyazılı İlyas Kulaksız, yeni kurduğu ATDD-TV hakkında Hamburg Türk Basın Birliği üyeleri önünde yaptığı açıklamada, “Avrupa genelinde 7 bini aşkın Türk Sivil Toplum Kuruluşu var. Bu potansiyeli iyi değerlendirelim” dedi.

Hamburg Türk Basın Birliği ile ATDD-TV ile birlikte düzenlediği geleneksel Basın Kahvaltısı bu defa Langenhorn semtinde yeni açılan ID-DİAMOND adlı modern düğün salonunda gerçekleşti. Zengin kahvaltı çeşitlerinin sunulduğu samimi bir ortamda cereyan eden etkinlikte davet sahibi olarak Avrupa Türk Dostluk Derneği Başkanı İlyas Kulaksız, Hamburg’da Türkçe Konuşan Avukatlar Derneği Yönetim Kurulu’ndan Avukat Rasul Özpek, Hamburg Türk Toplumu Başkanı Murat Kaplan, NDR’den Karaman Yavuz, TİDE TV’den Alev Tan ve Akdeniz Bülten Dergisi’nde görevli yazar Esra Köksal ile Türk Basın Birliği üyeleri hazır bulundu.

7 BİNİ AŞKIN SİVİL TOPLUM KURULUŞU 

Katılımcıların topluca fotoğraf çekimi için bir araya geldiği görüşmelerde, HTBB Başkanı Mehmet Atak’ın takdim konuşmalarını takiben söz alan ATDD-TV kurucusu İlyas Kulaksız, bazı toplantılarda karşılaştığı olumsuzluklar sebebiyle Televizyon kurma ihtiyacı duyduğunu dile getirdi. Medyanın daha etkin olması gerektiğine vurgu yapan İlyas Kulaksız, “Hamburg’da bir Basın Yürüyüşü yaparak mesajımızı verelim. Spor kulübü, kültür derneği ve  inanç kuruluşu olarak Avrupa çapında 7 binden fazla (STK) Sivil Toplum Kuruluşumuz var. Bu önemli gücün bilincinde olmalıyız” şeklinde konuştu ve TV olarak her görüşe yer verileceğini sözlerine ekledi.

HAMBURG’DA TÜRK NOTER YOKLUĞU

Türk Avukatlar Derneği yönetiminden Avukat Rasul Özpek, Başkan Kemal Su’nun yeni doğan çocuğu sebebiyle bu toplantıya katılamadığını açıkladıktan sonra yaptığı konuşmada, Hamburg’da 100 kadar Türk avukat bulunduğunu, bunlardan 30’unun da dernek üyesi olduğunu ifade etti. Özpek, 5 yıl önce kurulan Avukatlar Derneği’nin düzenlenecek etkinliklerle bir atılım sergileyeceğini söyledi ve yaptıkları bazı etkinliklerden örnekler verdi. 24 Kasım Pazar günü TGH salonunda iş dünyasını “Vergi Kaçakları” konusunda yapılacak toplantının da HTBB’nin desteğiyle düzenleyeceklerini belirtti.

Hamburg Türk Toplumu Başkanı Murat Kaplan ise, TGH’nın bünyesinde şu an 27 dernek ve oluşumun bulunduğunu ve sergiledikleri çalışmaların tamamen toplum yararına olduğunu, politik bir yapı olmadıklarını ama politik gelişmeleri yakından takip ettiklerini açıkladı. Kaplan, gelecek yılki 23 Nisan Bayramı’nın TGH üyesi olsun veya olmasın, çeşitli derneklerle birlikte coşkulu bir şekilde kutlanması için şimdiden çalışmaya başlanıldığını ifade etti ve “Hamburg’da niçin Türk Noter yok acaba ?” diye sordu. Avukat Rasul Özpek, bu soruyu cevaplarken, “Evet haklısınız. Bu eyalette yok ama Schleswig- Holstein’de buna imkan var” dedi.

Toplantının HTBB  özel gündeminde dernek içi bazı konular ele alınırken, Hamburg Galatasaray derneğinin eski ve yeni yöneticilerinin iştirakiyle yapılan toplantıda bazı medya mensupları için sarfedilen iham edici sözler ile Facebook’ta da  bazı G.Saray Derneği yöneticilerinin bazı spor haberleri sebebiyle medya için  çirkin ifadeler kullanması ve Türk Basın Birliği’nin yapısının sorgulanması da gündeme alınarak, her yönüyle tartışıldı. Alınan karar ise, bu konuda muhatap derneğe bir kınama yazısı gönderilmesi yönündeydi.

 

Akyazılı ATDD Başkanı Kulaksızdan Gurbetçilere Çağrı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir