1. Haberler
  2. Akyazı Haberleri
  3. Akyazılı Ezgi Melda Özdağ Milli Forma İle Gururumuz Oldu

Akyazılı Ezgi Melda Özdağ Milli Forma İle Gururumuz Oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

7. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nda Akyazılı Taekvondocu Ezgi Melda Özdağ  Milli takımı adına yarışarak hem ülkemizi hemde ilimizi başarı ile temsil ederek gururumuz oldu.

Sakarya Atakan Taekvondo spor kulübü öğrencisi olan Ezgi Melda ÖZDAĞ ve Aleyna Ceylan İçin antrenörleri Ümit Al ve Buse Al ;sporcularının milli forma altında mindere çıkmalarından  ötürü büyük onur duyduklarını belirterek onlar bizim gururumuz oldular,İnşallah daha büyük ve önemli şampiyonalarda kendilerinden Ülkemize madalyalar kazandırmalarını temenni ediyoruz dediler ve tebrik ettiler.

Türkiye Taekwondo Federasyonunun ev sahipliğinde 03-07 Şubat tarihleri arasında düzenlenen 7. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası sona erdi. 52 ülkeden 2 bin 200 civarında sporcunun mücadele ettiği turnuvada sporcular büyükler, gençler, yıldızlar ve poomsae kategorilerinde yarıştılar. Türk sporcular, tüm kategorilerde 63’ü altın, 61’i gümüş ve 115’i bronz olmak üzere 239 madalya elde etti.

Türk taekwondocular, olimpik puanın da dağıtıldığı büyükler kategorisinde 6’sı altın, 4’ü gümüş ve 12’si bronz olmak üzere toplam 22, gençler kategorisinde 9’u altın, 10’u gümüş ve 23’ü bronz olmak üzere toplam 42, yıldızlar kategorisinde 12’si altın, 16’sı gümüş ve 32’si bronz olmak üzere toplamda 60 madalya elde etti. Türk sporcular, poomsae kategorisinde ise 36’sı altın, 31’i gümüş ve 48’i bronz olmak üzere 115 madalya kazandı.

Akyazılı Ezgi Melda Özdağ Milli Forma İle Gururumuz Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir