1. Haberler
  2. Akyazı Haberleri
  3. Ankarada Akyazılı Müdür Ağırlar Gitti Kayserili Müdür Karaaslan Geldi

Ankarada Akyazılı Müdür Ağırlar Gitti Kayserili Müdür Karaaslan Geldi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Ankara Emniyet Müdürlüğü Görevine Vekaleten Atanan Akyazılı Yaman Ağırlar Ankara patlamasının ardından görevinden alınarak yerine  Van Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan asaleten atandı.
Ankara Tren Garı’nda 10 Ekim 2015 günü 102 kişinin hayatını kaybettiği ‘Barış ve Demokrasi Mitingi’ öncesi IŞİD’in canlı bomba saldırısının ardından Ankara Emniyet Müdürü Kadri Kartal görevinden alınmıştı.
Görevden alınan Kartal’ın yerine Ahmet Hakan Arıkan vekaleten göreve getirildi. 17 Şubat 2016 tarihinde Merasim sokakta askeri servis araçlarına yönelik bomba yüklü araçla gerçekleşen ve saldırının ardından ise bu göreve vekaleten 2. Sınıf Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar atandı.
Ancak, 13 Mart günü Kızılay’da meydana gelen bombalı saldırının ardından Ankara İl Emniyet Müdürlüğü görevine Van Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan asaleten atandı
Karaaslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan atama kararnamesi ile göreve getirildi. Karar resmi gazetede yayınlandıktan sonra yürürlüğe girecek.

GEÇEN SENE TAM DA BUGÜN VAN GÖREVİNE ATANMIŞ

Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan 15 Mart 2014’te İçişleri bakanlığı tarafından görevden alınan Ümit Yurdakul’un yerine Van Emniyet Müdürü olarak göreve atanmıştı.

MAHMUT KARAASLAN KİMDİR?

1961 yılında Kayseri’de dünyaya geldi. 1979 yılında Polis Kolejinden, 1983 yılında Polis Akademisinden mezun olduktan sonra; İzmir, EGM, Ağrı, Ankara ve EGM’nin değişik birimlerinde görev yaptı. 2006 yılı içerisinde 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi ederek, 2007 yılında Polis Başmüfettişi olarak Teftiş Kurulu Başkanlığında görev aldı. 15.032014 tarih ve 2014/234 sayılı İçişleri Bakanlığı tarafından Resmi Gazete ‘de yayımlanan Kararname ile Van İl Emniyet Müdürü olarak görevine başladı. Mahmut Karaaslan evli ve iki çocuk babası.

ankaraya-yeni-emniyet-muduru images
Ankarada Akyazılı Müdür Ağırlar Gitti Kayserili Müdür Karaaslan Geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir