1. Haberler
  2. -MANŞETLER-
  3. Beyazay derneğinden Gazze için Akyazıda sessiz eylem

Beyazay derneğinden Gazze için Akyazıda sessiz eylem

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akyazı’da bugün Türkiye Beyazay “Gazze Yardımlaşma ve Dayanışma Komisyonu” olarak Gazze Nöbeti için Sessiz eylem nöbeti gerçekleştirildi.

Komisyon üyelerince Akyazı çarşı merkezde saat 15-00-16-00 arası gazzedeki zulmü konu alan sergi açıldı ve sessiz eylem yapıldı.

Komisyon tarafından yapılan açıklamada; Diriliş ve direniş ayı olan Ramazan ayına girdik. Gazzeliler uçak ve tanklardan atılan bombalar nedeniyle oruçlarını şehadet şerbetiyle açmaktadır. Her gün açlıktan ölen mazlumların haberleri geliyor. Gazze’de ateşkes umutları sürekli öteleniyor çünkü ABD’nin ve Siyonist organizasyonların açık desteğiyle soykırım suçu işlemekten çekinmeyen işgalci İsrail Filistin’deki soykırımı sonuna kadar götürmek istiyor.
Bizler Beyazay “Gazze Yardımlaşma ve Dayanışma Komisyonu” olarak bu zulme sessiz kalmak istemedik ve “Gazze Nöbetleri” adı altında sessiz eylemimizle, her hafta aynı yerde aynı saatte olmak üzere Akyazı’da bugün Çarşı meydanına saat 15-16 arası sessiz bir nöbet gerçekleştirmek istedik.
Çabamız savaşı bitirmese de, bitirme yolunda bir azim sergilemektir. Her birimiz için imtihan olan bu süreçte umut eden, umuduna yatırım yapan ve umudunun bedelini ödeyenler kazanacaktır inşallah. Rabbim bizleri kazanan kullarından eylesin denildi.

Akyazı Gazze Nöbetleri
27.03.2024

Tüm engel gruplarını kapsayan Türkiye Beyazay Derneği olarak, 18 Mart’ta “Gazze Dayanışma ve Yardımlaşma Komisyonunu” kurduk.
Bir engelli derneği olan Beyazay’ın, yurt içinde 91 yurt dışında da 7 şubesi bulunurken, bu şubelerden biri de Gazze şubemizdir. Beyazay Gazze şubemiz ile iletişim halindeyiz. Ve ne yazık ki, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’de ibadethaneler, hastaneler, okullar ve pazar yerleri gibi sivillerin bulunduğu tüm bölgeleri bombalaması sonucu yaptığı katliamda en az on beş bini çocuk olmak üzere otuz binin üzerinde Gazzeliyi öldürmüş ve 70.000 üzerinde de insanı yaralamıştır. Bu yaralıların çoğu tedavi edilemediğinden engelli olmuşlardır. Bu sebeple Gazzenin en büyük sorunlarından biri de insanların engelli kalmasıdır. Bugüne dek bu konuya çok az değinilmiştir ve bildiğimiz kadarıyla hiçbir engelli derneği bu insanlara sahip çıkmamıştır. Zalim İsrail, kiminin bacağını kiminin kolunu alıyor, kiminin de gözüne kulağına zarar vererek kör ve sağır yapıyor. İsrail’in zulümleri saymakla bitmiyor.
Gazze’den tedavi için gelen yaralılar içinde görme engelli iki çocuğumuzla buluştuk. İsrail’in bombaları sonucu hem anne babasını hem de gözlerini kaybeden 8 yaşındaki bir kız çocuğu ile yakından ilgilendik. Gönüllü bir öğretmenimiz ona braille alfabesi öğretti, bizler de eğitimine katkı sunacak çeşitli materyaller temin ettik. Yine doğuştan görme engelli olan 7 yaşındaki bir çocuğumuz da, yarım kalan eğitim hayatına, Beyazay’ın özel ders imkânı ile her hafta eğitim görerek devam ediyor.

 

Beyazay derneğinden Gazze için Akyazıda sessiz eylem

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir