Fındıklıkta Tombala Oynarken Jandarma Baskını Yediler

   

13 Mayıs 2020 - 16:57

Karapürçek Yazılıgürgen Mahallesinde bir fındıklık bahçesinin içerisinde bulunan barakada tombala oynayan 7 kişi jandarma tarafından suçüstü yakalandı.

Yazılıgürgen Mahallesi’nde fındık bahçesindeki bir barakada tombala oynandığı ihbarını alan  Karapürçek İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş timleri barakaya baskın düzenledi.
Barakanın içerisinde tombala oynarken yakalanan F.A., E.K., Z.K., A.Y. H.A. ve S.K. isimli şahıslara Kabahatler Kanunu’nun 34’üncü maddesi gereğince 6 bin 125 TL,  1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. Maddesi gereğince 15.900 TL. idari para cezası uygulandı. Alınan ifadelerde F.A. isimli şahsın kumar oynamak için yer ve imkân sağladığı tespit edildi.
HER ŞEY TEMİN EDİLMİŞ
Olay yerinde yapılan aramada 89 adet oyun markası, 317 adet oyun pulu,  25 adet tombala kâğıdı, 2 adet ışıldak, 1 adet jeneratör,  10 metre elektrik kablosu, jeneratör için 3 litre benzin ve şüpheli şahısların üzerinde yapılan üst aramasında 47 bin 252 TL ele geçirildi.
SERBEST BIRAKILDILAR
Olay ile ilgili olarak Akyazı Cumhuriyet Savcısı’na bilgi verilmiş olup,  şüpheli şahıslar Jandarmadaki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştır.

Etiketler: , , , ,

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmıştır.
  • *Doldurmanız gereken alanları doldurduktan sonra butona basınız..
300 x 250 Reklam Alanı