1. Haberler
  2. Manşet
  3. Geleneksel Sömestir Özer Turgut Futbol Turnuvası Nefesleri Kesti

Geleneksel Sömestir Özer Turgut Futbol Turnuvası Nefesleri Kesti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AKYAZIDA GELENEKSEL SÖMESTiR ÖZER TURGUT FUTBOL TURNUVASI NEFESLERİ KESTİ !!
Akyazı Kaymakamlığı ve Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün koordinesinde gerçekleşen Futbol Turnuvası nefesleri kesti.
Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sömestr tatillerinin verimli, keyifli ve sporla geçmesi maksadıyla geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz Futbol Antrenörümüz Özer Turgut anısına “Geleneksel Sömestr Özer Turgut Futbol Turnuvası” düzenlendi.
Akyazı Batakköy Sentetik Zeminli Futbol Sahasında düzenlenen müsabakaya İlimizin güzide öğrencileri ve vatandaşları büyük ilgi gösterdi.
Müsabakalar 12 takımın katılımıyla gerçekleşti. Takımlar dereceye girebilmek için kıyasıya mücade vererek ter döktü. Bu heyecan dolu turnuvayı izlemek için tüm halkımız davet edildi. Dereceye giren takımlara katıldığı organizasyonda kupa ve madalyalar takdim edildi.

Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kasım Adem Altun;
Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı sömestr tatilinde spora teşvik etmek amacıyla Geleneksel Sömestr Özer Turgut Futbol Turnuvası düzenlendi. Çocuklarımızın serbest zamanlarını iyi bir şekilde değerlendirmelerini istiyoruz. Bu vesileyle sömestr tatiline giren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, İlçemize spor alanında büyük katkıları dokunan Özer Turgut Bey’e Allah’tan rahmet dilerim.
Organizsyonun yapılmasında bizlere destek veren; Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İNANÇ, Akyazı Kaymakamı Sayın Mustafa İkbal EŞKİ, Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep ÖZDEMİR, İlçe Spor Uzmanımız Recep KODALAK , Tesis Yöneticimiz Ertuğrul SAYILI ve Fatih ÖZDAĞ, Çalışma Arkadaşlarıma ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederim.

ÖZER TURGUT KİMDİR?
1975 yılında Sakarya’nın Akyazı ilçesinde doğdu. Oğlunun futbolcu olmasını istemesi üzerinde futbol antrenörlüğüne başlamıştır. 10 yıl aktif olarak spor ile uğraşmıştır. Fazlıoğlu, Çınarlık, Akyazi 54 FK kulüplerini çalıştırdı. Bugüne kadar 400-500 sporcu yetiştirerek bunlardan 4-5 tanesini Sakaryaspor alt yapısına kazandırdı.
Askerde iken kas rahatsızlığı teşhisi kondu. Hastalığı nedeniyle askerliğini tamamlayamayan Turgut, 2005 yılında hastalığının ilerlemesi sonucu mesleğini bırakmak durumunda kaldı. 2007 yılında yürümekte zorlanmaya başladı ve 2009 yılında ayağa kalkamaz duruma geldi.
Akyazı’da uzun yıllardır genç sporcuları futbola kazandıran antrenör Özer Turgut, geçirdiği kalp rahatsızlığı sebebi ile Aralık 2023’te hayatını kaybetti.

GELENEKSEL SÖMESTR ÖZER TURGUT FUTBOL TURNUVASINA KATILAN TAKIMLAR
1. ALAAĞAÇSPOR
2. AKYAZIGÜCÜSPOR
3. AKYAZIAKINSPOR
4. AS KUZULUKSPOR
5. ADAPAZARI HEM RÜZGAR SPOR KULÜBÜ
6. KEREMALİSPOR
7. AKYAZISPOR
8. HENDEKSPOR
9. ARİFİYESPOR
10. SAKARYA YILDIZ
11. SERDİVAN 1907
12. ADAPAZARI HEM TAŞKISIĞISPOR

GELENEKSEL SÖMESTR ÖZER TURGUT FUTBOL TURNUVASI SIRALAMASI
1. ADA RÜZGARLARI
2. AS KUZULUK
3. HENDEKSPOR
3. SAKARYA YILDIZ

Geleneksel Sömestir Özer Turgut Futbol Turnuvası Nefesleri Kesti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir