1. Haberler
  2. Akyazı Haberleri
  3. Hendekte Yeni Başkan irfan Püsküllü

Hendekte Yeni Başkan irfan Püsküllü

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2024 yerel seçimlerinde Sakarya’da sonucu en çok merakla beklenen ilçe 66 bin 862 seçmenin olduğu Hendek’ti… Hendek’te seçim sonuçları belli oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre Büyük Birlik Partisi’nin adayı İrfan Püsküllü seçimleri kazandı.
2024 yerel seçimlerinde Sakarya’da sonucu en çok merakla beklenen Hendek ilçesinde seçim sonuçları belli oldu. Hendek’te Cumhur İttifakı’nın adayı Turgut Babaoğlu ile Büyük Birlik Partisi’nden seçime giren İrfan Püsküllü yarıştı.

AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, Cumhur İttifakının kararının aksine Temmuz ayından bu yana İrfan Püsküllü’ye oy istiyordu. Hendek’te sandıklar açıldığında İnci’nin adayı BBP’den seçime giren irfan Püsküllü kazandı. Cumhur İttifakının adayı Turgut Babaoğlu kaybetti.

Resmi olmayan sonuçlara göre, Hendek’te BBP 17 bin 830, MHP 15 bin 120 ve CHP 10 bin 104 oy aldı.

AK Partili Ali İnci’nin, desteklediği BBP adayı İrfan Püskülü, yüzde 48 oy alarak Hendek Belediye Başkanı seçildi. 2019 seçimlerinde Büyük Birlik Partisi’nden seçime giren ve kazanan Turgut Babaoğlu ise bu kez Cumhur İttifakı’nın adaylığında yüzde 40 oy alarak seçimi kaybetti.

Hendekte Yeni Başkan irfan Püsküllü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir