Akyazı Jandarmasından Kaçamadılar

   

28 Haziran 2019 - 23:37

Akyazı’da Türk Telekom’un enerji nakil kabloları çalan ve jandarmadan kaçarken camiye girip şadırvana çarpıp kaçan çete üyeleri operasyonla yakalandı.

16 Haziran’da Kuzuluk Mahallesinde meydana gelen olayda, bir otomobilin arka tamponuna yaklaşık 100 metre Telekom kablosunun bağlanarak götürüldüğünü gören vatandaşlar durumu jandarmaya bildirdi.
JANDARMADAN KAÇARKEN ŞADIRVANA ÇARPTILAR
İhbar üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, şüphelilerin bulunduğu araca durdurmak istedi. ‘Dur ihtarına uymayıp kaçan hırsızlık şüphelileri ile jandarma arasında kovalamaca yaşandı.
Şüphelilerin bulunduğu otomobil, Kuzuluk Fatih Camisi avlusuna girerek şadırvana çarparak durdu. Araçta bulunan beş şahıs aracı terk ederek evlerin arasına kaçarak havanın da kararmasından yararlanıp izlerini kaybettirdi.
PARMAK İZLERİ ELE VERDİ
Jandarmanın araç üzerinde yaptığı incelemede, araç plakasının sahte olduğu, motor ve şase numaralarının silindiği görüldü. Araç üzerinde üç adet parmak izi tespit eden jandarma, parmak izlerinden yola çıkarak hırsızlık şüphelilerinin kimliklerine ulaştı.
Kablo hırsızlığı olaylarının firarilerinin izini süren Jandarma, elde ettiği bilgi ve bulgular neticesinde operasyon için düğmeye bastı.
İl Jandarma Komutanlığına bağlı istihbarat timleri ile Akyazı Jandarmasının müşterek icra ettikleri operasyon sonucunda firarilerin Kocaeli’nin Kandıra ilçesindeki ikamet ettikleri adreslerine basın yapıldı
Operasyonda E.A. V.D. M.Ü. B.D. ve G.D. isimli şüpheliler gözaltına alındı.
Şüphelilere ait ev ve eklentilerinde yapılan detaylı arama ve inceleme sonucunda aramalarda çok sayıda çalıntı olduğu düşünülen malzeme ele geçirildi.
BEŞ HIRSIZLIĞIN DAHA FAİLİ ÇIKTILAR
Şüphelilerin jandarmadaki sorgusunda 27 Aralık 2018 tarihi ile 22 Haziran 2019 tarihleri arasında Erenler İlçesi, Çaybaşıyeniköy, Sarıcalar, Kayalarmemduhiye Mahallelerinde gerçekleşen beş adet benzer hırsızlık olayının da şüphelileri olduğu yapılan kamera incelemeleri, teşhis tutanakları ve alınan tanık ifadelerinden tespit edildi.
Gözaltına alınan E.A. V.D. M.Ü. B.D. ve G.D. isimli şüpheli şahıslar Jandarmadaki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderildi.

Etiketler: , , ,

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmıştır.
  • *Doldurmanız gereken alanları doldurduktan sonra butona basınız..
300 x 250 Reklam Alanı