1. Haberler
  2. Akyazı Haberleri
  3. Meclis Başkanlık Divan Katip Üyeliğinden İstifa Eden Açba Gerekçesini Açıkladı

Meclis Başkanlık Divan Katip Üyeliğinden İstifa Eden Açba Gerekçesini Açıkladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBMM Divan katip üyeliğinden istifa eden Sakarya Akyazı Milletvekili Zihni Açba merak edilen istifa gerekçesini sosyal medya aracılığı ile kamuoyu ile paylaştı.

26 Dönem başından itibaren Milliyetçi Hareket Partisini temsilen üstlenmiş olduğum TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyelik görevimden bugün itibariyle istifa etmiş bulunmaktayım. İstifamın, devam etmekte olan Anayasa değişikliği ve partimiz içerisinde yaşanan bir takım gelişmelerle herhangi bir ilgisi yoktur.
Bir yılı aşkın bir süredir sürdürdüğüm bu görevi; bireysel beceri ve liyakatim gereği olarak değil, 12 Eylül !980 Darbesi öncesi Ülkücü Hareketin mücadelesine yani “Bizim Kuşak” diye adlandırabileceğim 12 Eylül mağdur ve mazlumlarına bir “İade-i İtibar” sunuşu olarak kabul ederek üstlendim. Bugüne kadar da bu sorumluluk şuuruyla görevimi sürdürmeye gayret ettim.
Bugün itibariyle maksadın hasıl olduğu kanaatine vardığım için, bu görevimden Partimizin yetkili organlarının bilgisi dahilinde istifa etmiş bulunuyorum.
Bugünden itibaren TBMM çatısı altında mensubu olmaktan gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi’ nin bir milletvekili olarak, partimizin ortaya koyduğu prensipler çerçevesinde çalışmalarımı sürdüreceğim.

Meclis Başkanlık Divan Katip Üyeliğinden İstifa Eden Açba Gerekçesini Açıkladı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Anca seçim zamanı kahve kahve gezerler oy isterler Ondan sonra bir daha kimsenin yüzüne bakmazlar yolda görse selam vermez bir gencin derdini sormaz yani etsene olur etmezse ne olur milletvekili olmuş olmamış yoldaki mü Görmüş de selam vermiş kimin derdine çare olmuş Hepsi aynı belediye başkanı da aynı vekili de aynı

    Cevapla