Milli Eğitim Müdürü Yıl Sonu Mesajı Yayınladı

YIL SONU MESAJI
Değerli yönetici ve öğretmen arkadaşlarım;

   

12 Haziran 2015 - 10:58

YIL SONU MESAJI
Değerli yönetici ve öğretmen arkadaşlarım;

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılın 12 Haziran 2015 tarihinde yani bugün sona erecek ve yaz tatili başlayacaktır. Eğitim öğretim yılı boyunca planlı, programlı bir şekilde çalışmalarınızı sürdürdünüz. Çocuklarımızın; sosyal, kültürel, sportif etkinliklerine, sınavlara hazırlanmalarına destek verdiniz. Öğrencilerimiz için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayınız.

“Sevgili Öğrenciler,
Dönemin yorgunluğunu ve stresini üzerinizden atmak, eğlenmek, sevdiğiniz aktivite ve etkinliklerde bulunmak en doğal hakkınızdır. Yaklaşık 3 ay sürecek olan yaz tatilinizde, bu sene içinde Öğretmenlerinizin yoğun emekler vererek öğrettikleri bilgileri unutmamanız ve tekrarlar yaparak bu bilgileri kalıcı hale getirmelisiniz. Yaz tatilinin tadını çıkarırken kitap okumaya, yazmaya ve çizmeye zaman ayırmanızı, spor tesisleri ve kütüphanelerden yararlanarak sosyal kültürel ve sportif etkinliklerde bulunmanızı, eğitimin hayat boyu süren dinamik bir süreç olduğunu unutmamanızı tavsiye ediyorum. Bazı öğrencilerimizin bilgi temeline dayalı olarak analiz, sentez, yorum yapma, zamanı iyi değerlendirme, dikkat ve yeterlilikleri birlikte ölçmeyi hedefleyen sınavlara da hazırlanmayı ihmal etmeyiniz. Sizler hem aileniz hem de bizim için çok değerlisiniz. Havaların ısınması nedeniyle serinlemek için havuz, kanal, göl, gölet ve derelere girmeyiniz. Kendinizi ve ailenizi sıkıntıya sokacak faaliyetlerden uzak durunuz.

Kıymetli Veliler;
Bazı öğrencilerimizin karneleri çok iyi notlarla dolu iken, kimi öğrencilerimizin karnelerinde ise kırık notlar bulunabilecektir. Her öğrencinin her alanda aynı derecede başarılı olmasını beklemek ve bunun sorumlusu olarak sadece öğrenciyi görmek o çocuğa yapılabilecek en büyük haksızlıktır. Biz büyükler bile her alanda aynı derecede başarılı değiliz. Çocuklarımızın başarılarında ve başarısızlıklarında anne-babanın ve okulun da payı vardır. Ayrıca yıl sonu değerlendirmesinde öğrenci karnesini başarının mutlak bir ölçüsü olarak da alamayız. Bunun yanı sıra çocuğun kişisel gelişimi, sosyal uyum yönünden diğer faktörler de dikkate alınmalıdır. Bu karnelerle birlikte anne-baba ve öğretmenler olarak yeterli iş birliği yapıp yapamadığımızı, çocuğumuzu her yönü ile tanıyıp tanıyamadığımızı, öz güvenini kazanması için gerekli desteği verip veremediğimizi, psikolojik durumu ile yeterince ilgilenip ilgilenemediğinizi, düşük not aldığında bozulan moral dünyasını düzeltmek için çözüm yolları arayıp ara yamadığımızı, özel eğitime ihtiyacı olup olmadığını, çalışma ortamının yeterliliğini, okuldaki uyum güçlüğünü, okul ve öğretmenlerin bilgi ve tutumlarını, çocuğumuzun ilgi ve yeteneklerindeki farklılıkları değerlendirip değerlendiremediğimizi sorgulamalıyız. Çocuklarımızı başkaları ile kıyaslamamalıyız. Karneleri iyi de olsa, kırık notları da olsa sevgimizin buna bağlı olmadığını davranışlarımızla belli etmeliyiz. Abartıya kaçmamak şartıyla ödüllendirmeliyiz.
Tüm öğretmen ve öğrencilerimize aileleri ve sevdikleriyle beraber iyi bir tatil geçirmelerini temenni ediyorum.
Recep ÖZDEDİR
Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmıştır.
  • *Doldurmanız gereken alanları doldurduktan sonra butona basınız..
300 x 250 Reklam Alanı
300 x 250 Reklam Alanı