Sakarya’da İlçe Hastaneleri İçin Önemli Karar!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlçe hastaneleri için önemli karar!
İlçe hastaneleri için önemli karar! Vaka hızına göre… İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre vakaların artış hızına göre ilçe hastaneleride koronavirüs hastalarını kabul edecek ve karantina hastanesine çevrilebilecek.İl Sağlık Müdürlüğü’nden Hendek Devlet Hastanesi hakkında karantina hastanesi olduğuna yönelik açıklamada bulunuldu.
Açıklamada ilçe hastanelerinin koronavirüsle ilgili karantina alanı oluşturabileceği vaka hızına göre karantina hastanesi ilan edilebileceği bildirildi.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı; “Hendek Devlet Hastanesi hakkında karantina hastanesi olduğuna yönelik haberler çıkmış. Ancak kısa bir bilgilendirme yapmak gerekiyor. Karantina hastanesi değil, Pandemi kapsamında hastanede COVİD-19 hastaları için karantina alanı oluşturuldu. Buna Akyazı ve yoğun bakımı bulunan diğer ilçe hastaneleri de dahil. Virüs tespit edilen genel sağlık durumu iyi olan hastalar buralara gönderilebilecek ve bu hastanelere de kovid şüphesi olan hastalar başvurabilecek. Hastaneler şu an acil servis ve poliklinik hizmetlerine devam edecek. Vakaların artış hızı ve duruma göre karantina hastanesine çevrilebilecekler.” denildi.
kaynak:geyve.com

Sakarya’da İlçe Hastaneleri İçin Önemli Karar!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir