Sakarya’ya Yolu Düşen Pelikan Milli Parklara Teslim Edildi.

Sakarya’ya Yolu Düşen Pelikan Yetkililere teslim edildi.

   

1 Haziran 2020 - 14:46

Sakarya’ya Yolu Düşen Pelikan Yetkililere teslim edildi.

Fındık bahçelerinin bakımı ve zirai mücadelesi için Kamışlı’da bulunduğu sırada Karakuz Yaylası’nda bulduğu pembe flamingoyu Geyve Orman İşletmesi’ne götürerek yetkililere teslim etti.Göçmen kuşlar sınıfında bulunan, ülkemizde daha çok Gediz Deltası’nda, Tuz Gölü çevresinde ve Adana’da yaşayan flamingonun Kamışlı’ya nasıl geldiği merak ediliyor.

Geyvede yaşayan Gökhan Azaklı, “Fındık bahçelerimizin bakımı için Kamışlı’da geldiğimiz sırada Karakuz Yaylası’nda bir flamingo gördüm. Uzaktan ilk gördüğümde heykel falan sandım. Merak edip yanına yaklaşırken hareket ettiğini fark ettim. Ne tür bir kuş olduğunu, ne yediğini, buraya nasıl geldiğini bilmiyordum. Yarası olmayan hayvanın uçamadığını fark ettik. İnternetten araştırdım, flamingo olduğunu, sulak alanlarda balık, yengeç ve yosunla beslendiğini öğrendim. 2-3 gün et ve yosun verdim. Pek iştahlı yemedi. Daha sonra ait olduğu doğal ortama bırakılması için flamingoyu Geyve Orman İşletmesi’ne götürerek yetkililere teslim ettim” açıklamasında bulundu.

Geyve Orman İşletmesi’nin flimingoyu Adapazari Milli Parklar Müdürlüğü’ne teslim ettiği ve sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Geyve.com

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmıştır.
  • *Doldurmanız gereken alanları doldurduktan sonra butona basınız..
300 x 250 Reklam Alanı