1. Haberler
  2. Akyazı Haberleri
  3. Süper Taşıyıcı Teyzenin Oğlundan Açıklama Geldi !

Süper Taşıyıcı Teyzenin Oğlundan Açıklama Geldi !

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sakarya’nın Akyazı ilçesi Vakıf Mahallesinde ki Süper Taşıyıcı Teyzenin  oğlu açıklamalarda bulundu.

Akyazı’da koronavirüs tedavisi gören, temas ettiği 56 kişi karantina altına alınan Hüsniye Alsat’ın oğlu Hakan Alsat, medyada ve yorumlarda hedef gösterilmelerine tepki gösterdi.
Hakan Alsat, Akyazıhaber ve Akyazıhavadis haber sitelerine yaptığı açıklamada, annesinin ‘süper taşıyıcı’ olarak nitelendirilmesinin kendilerini üzdüğünü ifade etti.

Bir kaç gündür hastalıkla uğraşmaktan ziyade haklarında yapılan bazı yalan haberler ve haber sitelerinin altındaki yorumların canlarını sıktığını dile getiren Alsat; ”
Şuan annem ve babam hastanede tedavi altında. Hiç biri solunum cihazını bağlı değil. Sağlık durumları gayet iyi. Bu insanlarda televizyon izliyorlar. Bir televizyon kanalı Akyazı Devlet Hastanesi önünden yayın yaparak annemin son 7 gün içinde temas ettiği tüm kişilerin test sonuçları pozitif miş gibi değerlendirme yapıldı. Bir terör suçlusu yakalanmışcasına canlı yayın yapması üzücü. Yayın yapıldığı saatte biz henüz test olmamıştık. Bizim test sonuçları bugün 12.00 gibi sonuçlandı. Yayında ’60 kişiye bulaştırdı’ dendi. Muhtarlıktan aldığımız bilgiye göre, Alsat ailesi olarak 4 vaka daha tespit edildi. Onlar hastaneye kaldırıldı. Biz haberlerin altına yapılan yorumlardan üzüntü duyduk” diye konuştu.

ANNEMDEN SONRA 11 VAKA DAHA TESPİT EDİLDİ

Aile olarak hedef gösterilmelerinden son derece rahatsız olduklarını vurgulayan Alsat, şunları kaydetti; ”
Rabbim herkese şifa versin. Biz yalan haberlerden davacıyız. Okuma yapıldığı, iftar yemeği verildiği annem hakkında söyleniyor. Ben annemi 40 gündür görmüyordum. Hasta olduğu gün geldim. Benim ve eşimin sonuçları negatif. Ben bile annemle iftar yapmadım. 14 kişi biz bir avluda yaşıyoruz. Bir kişi ‘komşumla görüştüm’ diyor. O kişinin de evinde 6 kişi varsa 20 kişi yapıyor. ‘Cenazeye katıldı’ dediğiniz zaman bu binler olması lazımdı. Bunlarda gerçek dışıdır. Babamız için kalp krizi geçirmiş şeklinde haberler çıktı. Tamamı yanlıştır. Babama test Akyazı Devlet Hastanesinde tomografi olarak yapıldı. Test sırasında babamın her hangi bir şeyi yoktu. Babam hastanede müşahade altında. Solunum sıkıntısı var. Annem için ‘çarşı, pazar dolaştı’ deniyor. Bir insan bile bile bu virüsü yaymış demek vicdana, ahlaka sığar mı? Bizi hedef göstermişler. CİMER’e şikayette bulundum. Milleti sağduyuya davet ediyoruz. Bizi hedef gösterenleri kınıyorum. Sağlık ekibi mükemmel çalışıyor. Bizim en üzüldüğümüz nokta hedef gösterilmemiz. Mahallemizde annemden sonra 11 vaka daha tespit edildi. Bunun 4’ü kendi ailemizden. Acil şifalar diliyorum. İlgili makamlardan hakkımızı savunmalarını istiyorum.Kimseden bir şey saklamıyoruz. Doğrular budur.”

KOL AĞRISIYLA BAŞLADI

Hakan Alsat, annesinin kol ağrısı şikayetiyle Akyazı Devlet Hastanesine gittiğini belirterek; ”

Çarşamba günü annem kol ağrısı şikayetiyle Akyazı Devlet Hastanesine başvuruyor. Doktorda ilaç veriyor. Hastaneden geliyor. Geçmiyor. Cumartesi gittiğinde tomografi sonucu korona şüphesi tespit edildi” dedi.

 

Süper Taşıyıcı Teyzenin Oğlundan Açıklama Geldi !

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir