1. Haberler
  2. Akyazı Haberleri
  3. Yeterli Başvuru Olması Halinde KYK Yurdu Tekrardan Açılacak

Yeterli Başvuru Olması Halinde KYK Yurdu Tekrardan Açılacak

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kapatılma kararı alınan ve yeni dönem için kayıt alımına kapatılan Akyazı KYK Yurdunun yeterli öğrenci sayısına ulaşıldığında açılabileceği bildirildi.

Geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünce açıklanan tasarruf tedbirleri kapsamında Akyazı ve Karasu’da bulunan KYK yurtları kapatılmıştı.
Akyazı’da 400 kişilik öğrenci yurdunun kapanmasının ardından mevcut öğrencilerin Hendek yurtlarına yönlendirildiği belirtilmişti.
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık, kapatılma kararının mevcut öğrencilerin mağduriyetlerine neden olacağı gibi yeni öğrencilerin ve de açılacak fakültenin de olumsuz etkileyeceğini söylemişti.
İlçede büyük tepkiye neden olan KYK yurduyla ilgili AK Parti Akyazı İlçe Başkanı Mesut Ekrem, yapılan görüşmeler sonrası KYK yurdunun açılacağını bildirdi. Yurdun yeterli öğrenci sayısına ulaştığında açılacağını kaydeden Ekrem, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve AK Parti İl Başkanı Yunus Tever’e teşekkür etti.
Yurdun yeterli öğrenci sayısına ulaştığında açılacağı ifade edilirken kayıta kapatılan yurda öğrencilerin nasıl başvuru yapacağı merak konusu oldu.
Öte yandan Akyazı MYO’ya 245 öğrenci kontenjanı verildi. Akyazı MYO’yu tercih eden öğrenci sayısına göre yurdun açılacağı belirtiliyor.
Yeterli Başvuru Olması Halinde KYK Yurdu Tekrardan Açılacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir