Kuzulukta Çaldılar Jandarma Enseledi

Olay, Akyazı Kuzuluk Topçu Sırtı Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre F.B. isimli şahsa ait 2018 model Otomobil ile 1 adet LCD televizyon çalındı.

   

28 Mayıs 2020 - 14:39

Olay, Akyazı Kuzuluk Topçu Sırtı Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre F.B. isimli şahsa ait 2018 model Otomobil ile 1 adet LCD televizyon çalındı.

Bu olay sonrasında F.B. durumu Sakarya İl Jandarma Komutanlığı Akyazı İlçe Jandarma Komutanlığı’na ihbar etti. Bu ihbarla birlikte JASAT timi devreye girdi.

Hırsızlığın yapıldığı bölgede bulunan çok sayıda Mobese kayıtlarını inceleyen JASAT timi kısa süre içerisinde çalıntı otomobilin izine ulaştı. Çalıntı otomobilin izini süren ekipler, şüphelilerin 15 bin TL karşılığı aracı parçalayıp satmak üzere bir şahısla anlaşmış olduğunu tespit etti. JASAT timi alıcı kılığına girerek oto hırsızlarıyla irtibat kurdu ve çalıntı otomobili 25 bin TL karşılığı satın almak istediğini söyledi.

JASAT timinin yemi yutan oto hırsızları çalıntı otomobili buluşma noktasına götürülürken tim düğmeye bastı. Akyazı ve Hendek ilçe Jandarma Komutanlığı Asayiş Timlerinin de destek verdiği operasyon sonucu çalıntı otomobil içerisinde A.K., B.H., S.M. ve Ö.K. isimli şüpheliler enselendi.

Jandarma’da yapılan çapraz sorguda şüphelilerin otomobil hırsızlığı haricinde Akyazı ve Hendek bölgesinde 6 ayrı evden hırsızlık olayının failleri olduklarını itiraf etti. Jandarmadaki yapılan sorguda hırsızlık olayının altısını A.K. ile B.H. isimli şüphelinin birlikte tasarlayarak yaptığı, diğer hırsızlık olayını ise yine A.K. ile Ö.K. isimli şüpheli şahıs tarafından yapıldığını itiraf etti.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından mevcutlu olarak adliyeye çıkarılan A.K. ve B.H. hakim tarafından tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderilirken, S.M. ve Ö.K. isimli şahıslar ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Ayrıca N.K., F.K. ve A.G. isimli şahıslar hakkında hırsızlık malı satın almaktan işlem yapıldı.

Bu Yazıya 2 Yorum Yapılmıştır.
  • *Doldurmanız gereken alanları doldurduktan sonra butona basınız..
  • birol yılmaz dedi ki:

    halleder aslanlar allah kolaylık versin

  • Adınız Soyadınız.. dedi ki:

    Şurada ismi geçen kişiler zaten insan gibi çalışsa 15 bintlyi ortaya koysa iki ayda olurdu o kadar paraları ne gerek var bin bir emekle alinan mali 3kurus için çalmaya Allah hidayet versin tez zamanda amin 🤲

300 x 250 Reklam Alanı
300 x 250 Reklam Alanı